Cinsellik ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların (CYBH) önemli bir kısmı kadınların anatomik yapıları gereği erkekten kadına çok daha kolay bulaşmakta, kadınlarda daha sinsi seyretmekte ve daha ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. CYBH, genellikle önlenebilir, sıklıkla belirti veren ve erken başvurulduğunda hasar oluşturmadan etkili bir şekilde tedavi edilebilen özel bir hastalık grubudur. Bu hastalıklar arasında bazılarının maalesef kesin tedavisinin olmaması, korunmanın ne kadar önemli olduğu gerçeğini bir kez daha göstermektedir.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar kadınlarda estetik, psikolojik ve hijyenik sorunlara neden olabileceği gibi, bazıları gebe kalamama sorununa, artmış düşük ve erken doğum yapma riskine ve doğacak bebekte sorunlara neden olabilmektedir.

Bu hastalıklar arasında kadın hayatını ciddi tehlikeye atanlar olduğu gibi, genital kanser riskini artıran enfeksiyonlar da bulunmaktadır.

CategoryJinekoloji

© 2019 - fatmabolkan.com by Sağlık Web Ofis

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

Telefon:       0312 220 07 12